Termékjellemzők
Felülete |
porszort |
Színe |
ezüst |
Tűfúvóka hátmasszázs |
2 db 50 tűfúvóka |
trópusi esőztető fejzuhany fúvókaszám |
50 db |
keverőszelepe |
kerámiabetétes |
Termék mérete |
19x50x160 cm |
Garanica |
2 év |
Termékleírás
Termosztátos megoldása mellett robosztus, modern megjelenése emeli ki a Marinert a zuhanypanelek sorából. A megszokott, ugyanakkor egyedi kényelmi megoldások mellett 4 különálló zuhany csapteleppel és az alsó részen kialakított kádtöltő csapteleppel kínáljuk vevőinknek. Elérhető ezüst színű portszórt illetve fényes fekete acél paneltesttel!
Mariner hidromasszázs termosztátos zuhanypanel

A Mariner hidromasszázs zuhanypanel fényes fekete acél paneltesttel, kerámiabetétes keverőszeleppel, egykaros csapteleppel rendelkezik. A trópusi esőztetős fejzuhanynak 50 fúvókája van. Kerámiabetétes keverőszelep. Termosztátos csaptelep 4 különálló zuhany csaptelepből áll. Kézitussal és kádbeömlővel is rendelkezik. Mérete: 160x19x50 cm.
Pórszórt felületű paneltest

A porszórás a fém munkadarabok egyik legkorszerűbb festési eljárása, mely a kiváló korrózióállósági tulajdonságai mellett a környezetvédelem és a gazdaságosság szempontjából is megfelel a korunk övetelményeinek. A porszórás menete: Előkezelés, felület tisztítás-,porszórás-, beégetés. A porszórás végeredménye egy esztétikus, rugalmas, jó kopásállóságú, időtálló bevonat.
Miért válasszunk termosztátos zuhanypanelt?

A termosztátos zuhanypanelek népszerűségének a legfőbb oka az, hogy használatukkal rengeteg pénzt spórolhatunk meg.Különleges kialakításuknak köszönhetően átlagosan néhány másodperc kell ahhoz, hogy a megfelelő hőmérsékletű víz létrejöjjön. A termosztátos zuhanypanel további előnye, hogy nem kell a víz hőmérsékletének beállításával bajlódni. Egyszerűen állítsuk be manuálisan a víz hőfokát és ez után csak a víz mnnyiségét kell beállítanunk. A termosztátos zuhanypanel akár 40-50 fokos vízből is képes 37 fokos vizet csinálni. A termosztátos zuhanypanelekben a modern technológia által nyújtott luxus és kényelem keveredik a környezettudatossággal.
A Mariner hudromasszázs zuhanypanel több színben is kapható

Gyakran ismételt kérdések
Mi a különbség a hagyományos zuhanyszett, a zuhanypanel és a hidromasszázs zuhanypanel között?
A hagyományos zuhanyszett jellemzően egy kézi zuhanyból, zuhanycsőből, zuhanyfej tartóval, zuhanyoszlopból és zuhanyváltóból áll. A csaptelep általában tartozék, de előfordulhat, hogy külön kell megvásárolni. A csaptelep lehet egykaros vagy kétkaros kialakítású. Egyes zuhanyszettek kiegészülhetnek esőztető fejjel, bidéfunkcióval, kádkitöltő kifolyóval vagy akár termosztátos csapteleppel is.
Ezzel szemben a zuhanypanel egy kompakt egység, amely egyesíti az esőztető zuhanyt, a kézizuhanyt és a beépített csaptelepet. Gyakran tartalmaz termosztátos hőfokszabályzót, vízesés funkciót vagy akár LED világítást is, így nemcsak funkcióban, hanem megjelenésben is magasabb komfortszintet képvisel.
A hidromasszázs zuhanypanel a zuhanypanel továbbfejlesztett változata, amely beépített masszázsfúvókákkal egészül ki. A vízsugarak a hát, derék vagy váll tájékát célozzák, így zuhanyzás közben frissítő, relaxáló élményt nyújtanak. A legtöbb modell termosztátos csapteleppel rendelkezik, és erősebb víznyomást igényel a megfelelő működéshez.
Milyen magasságra kell felhelyezni a hidromasszázs zuhanypanelt?
A hidromasszázs zuhanypanelt úgy kell elhelyezni, hogy a testfúvókák a hát és a derék magasságába essenek, ez jellemzően azt jelenti, hogy a panel alsó része 90–100 cm magasságban kezdődjön a padlótól. A pontos pozíciót a személyek magasságához igazítva érdemes beállítani.
Mire jó a hidromasszázs funkció, milyen előnyei vannak?
A hidromasszázs funkció enyhe nyomású vízsugarakkal masszírozza a testet, ezáltal ellazítja az izmokat, csökkenti a feszültséget és felfrissíti a keringést. Ideális napi fáradtság levezetésére vagy hát-, derékfájdalom enyhítésére.
Működik a hidromasszázs panel alacsony víznyomás mellett?
A hidromasszázs zuhanypanelek működéséhez legalább 2,5–3 bar víznyomás szükséges, hogy a masszázsfúvókák megfelelően működjenek. Alacsonyabb víznyomás esetén a fúvókák gyengébben működnek vagy egyáltalán nem adnak kielégítő vízsugarat. Ha a háztartásban alacsony a víznyomás, érdemes víznyomásfokozót alkalmazni.
Hány fúvóka található benne és ezek állíthatók-e?
A hidromasszázs zuhanypaneleken típustól függően általában 2–6 testfúvóka található. Ezek legtöbbször fix irányúak, de egyes közép- vagy prémium kategóriás modellek esetében dönthető vagy enyhén állítható kivitel is előfordul.
Milyen testtájakra irányulnak a hidromasszázs fúvókák?
A fúvókák leggyakrabban a hát, derék és lapocka környékére irányulnak, de egyes modellek alsóbb testtájakhoz (pl. comb vagy csípő) is kínálnak célzott vízsugarat.
Lehet-e egyszerre több funkciót használni (pl. esőztető + masszázs)?
A hidromasszázs zuhanypaneleken a különböző funkciók – például fejzuhany, kézizuhany, masszázsfúvókák – általában nem működtethetők egyszerre, hanem egy beépített váltószelep segítségével válthatók. Ez műszakilag szükséges a megfelelő víznyomás biztosításához, és egyúttal gazdaságosabb vízhasználatot is eredményez.
Kalkulálni kell vízkőlerakódással a fúvókákban?
Igen, mint minden vízzel működő eszköznél, itt is előfordulhat vízkőlerakódás, különösen kemény víz esetén. A legtöbb modern panel gumibetétes vagy öntisztuló fúvókákkal rendelkezik, amelyek könnyen áttörölhetők, így a vízkőképződés megelőzhető. A megelőzés érdekében ajánlott a vízlágyító vagy szűrő használata.
Zajos-e a hidromasszázs működése?
A hidromasszázs zuhanypanelek általában csendes működésűek, a víz áramlása csak enyhe hangot ad. Zaj csak akkor jelentkezhet, ha nem megfelelő a víznyomás vagy szennyeződés van a fúvókákban, ami karbantartással megelőzhető.
Milyen anyagokból készül a hidromasszázs zuhanypanel?
A hidromasszázs panelek készülhetnek rozsdamentes acélból, alumíniumból, edzett üvegből vagy krómozott ABS műanyagból. A fém változatok időtállóbbak és prémiumabb megjelenésűek, míg a műanyag modellek könnyebbek és elérhetőbb árkategóriát képviselnek.
Hogyan kell karbantartani a hidromasszázs zuhanypanelt?
A karbantartás során érdemes hetente áttörölni a felületeket puha kendővel és semleges tisztítószerrel, a fúvókákat pedig vízkőmentesítő oldattal vagy ecettel kezelni. A gumibetétes fúvókákat időnként kézzel is át lehet dörzsölni, hogy eltávolítsuk a lerakódásokat. Emellett ajánlott időnként ellenőrizni a csatlakozások tömítettségét és a panel hátoldali bekötéseit is, hogy megelőzzük a szivárgást.